TARZINIZA EN UYGUN YAZ TATİLİ HANGİSİ?

TARZINIZA EN UYGUN YAZ TATİLİ HANGİSİ?

Bir sırt çantası ile beraber başını alıp tatile çıkma fikri her ne kadar hoş görünse de bunun beraberinde getireceği sıkıntılardan dolayı pek mantıklı olmadığını belirtmek durumundayız. Hatta bırakın sırt çantasını, valiz götürürken bile aslında çok dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların en başında ise tatilde ne yapmak istediğinize karar vermeniz ve programınızı ayarlamanız gelmektedir. Her ne kadar tatile gidiyor olsanız da dikkat etmeniz gereken bu ufak noktalar unutulduğu zaman bazen tatil burnumuzdan gelir ve o tatilden hiçbir şey anlamayız. İşte bu yüzden tatil programınızı belirledikten sonra yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Bu programa göre yanınıza almanız gereken ve sizleri bir moda ikonuna dönüştürecek kıyafetleri belirlemek. Gelin şimdi hep beraber tatilde yanınıza almanız gerekenleri kararlaştıralım.

TATİL VALİZİ NASIL HAZIRLANIR?

İçerisine her şeyi tıkıp yanınıza aldığınız ağır valizlerden ziyade evde yapılmış kombinler her zaman size kolaylık ve hafiflik sağlayacaktır. Ancak bunu yapabilmeniz için öncelikle tatil için nereye ve nasıl bir yere gittiğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin sıcak iklime sahip bir beldeyi mi yoksa soğuk iklime sahip yüksek mekanları mı tercih edeceğinizi kararlaştırdığınız zaman yanınıza alacağınız kıyafetler de değişkenlik göstereceğinden dolayı gereksiz bir ton kıyafeti direkt olarak elemiş olup esas parçalarınıza odaklanabilirsiniz. İklimi kafanızda kararlaştırdıktan sonra ise dikkat etmeniz gereken ikinci önemli nokta tatil boyunca yapacağınız geziler ve katılacağınız toplulukların nasıl bir giyime uygun olacağını ayarlamaktır. Çünkü önceden planlanmış kombinler tatil valizini rahatlattığı gibi tatilde ‘’Ne giysem?’’ sorusunun zamanınızdan çalmasının da önüne geçer.

TATİL MODASININ GÖZDE MANKENİ SİZ OLUN!

Artık tatil valizinin nasıl hazırlanılması gerektiği konusunda ortak bir noktada durduğumuza göre tatil modasının ritmini elimizde tutmaya başlayabiliriz.

Sıcak Belde Tatilleri

Sıcak beldelerde bir tatil yapmayı düşünüyorsanız kavurucu sıcakların sizi yormaması için dikkat edilmesi gerekenlerle beraber aynı zamanda şıklığınızdan taviz vermemeniz için önerebileceğimiz kombinleri sizlere listeleyelim.

  • Yanınıza alacağınız kıyafetlerin kumaşının terletmeyen ve ince kumaşlardan olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde bütün bir tatil boyunca terinizi silmekten ve sıcaklarla savaşmaktan zaman kalmayacağı için bütün bir tatili heba etmek durumunda kalabilirsiniz. Örneğin uzun ve oldukça geniş bir poplin gömlek altına giyeceğiniz mini bir şort bu tarz kumaşları düşünülerek yapılabilecek en iyi kombinlerden birisidir.

  • Koyu renkler sıcağı soğuracağından dolayı yanınıza aldığınız kıyafetlerin olabildiğince açık renk olmasına dikkat edin. Eğer koyu renkten vazgeçemiyorsanız ve benim tarzım bu diyorsanız da yanınıza aldığınız koyu renk kıyafetlerin gece kıyafeti olarak tercih edilmesini ihtimaller arasına ekleyebilirsiniz. Bu önemli husus için geceleri tercih etmeniz adına bir opsiyon önermemiz gerekirse sizlere vücuda oturan volan detaylı bu mini elbiseyi önerebiliriz.

  • Açık kıyafetler terleme ihtimalinizi minimumda tutacağı için ve bu tarz sıcak beldelerin yerel halkı da açık giyinmeye alışık olduğu için hem absürtlük yaratmamak adına hem de kendi sağlığınız için bu tarz tatil beldelerinde teninize nefes aldıracak kıyafetleri tercih etmeniz oldukça sağlıklı olacaktır. Bunun için ip askılı ince bluzların altına giyeceğiniz mini etekler oldukça uygun olacaktır.

Soğuk Belde Tatilleri

Soğuk beldelerde bir tatil yapmayı düşünüyorsanız dondurucu soğukların sizi rahatsız etmemesi için dikkat edilmesi gerekenlerle beraber aynı zamanda şıklığınızdan taviz vermemeniz için önerebileceğimiz kombinleri sizlere listeleyelim.

  • Yanınıza alacağınız kıyafetlerin kumaşının üşütmeyen ve kalın kumaşlardan olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde bütün bir tatil boyunca üşümemek için kendinizi ovuşturmaktan ve soğuklarla savaşmaktan zaman kalmayacağı için bütün bir tatili heba etmek durumunda kalabilirsiniz. Örneğin kalın tek renk bir triko kazak ve triko pantolon takım bu tarz kumaşları düşünülerek yapılabilecek en iyi kombinlerden birisidir.

  • Açık renkler sıcağı yansıtacağından dolayı yanınıza aldığınız kıyafetlerin olabildiğince koyu renk olmasına dikkat edin. Eğer açık renkten vazgeçemiyorsanız ve benim tarzım bu diyorsanız da yanınıza aldığınız açık renk kıyafetlerin gündüz kıyafeti olarak tercih edilmesini ihtimaller arasına ekleyebilirsiniz. Bu önemli husus için gündüzleri tercih etmeniz adına bir opsiyon önermemiz gerekirse sizlere açık renk boğazlı kazak ve altına yine açık renk olacaksa bir tayt önerebiliriz.

  • Kapalı kıyafetler üşüme ihtimalinizi minimumda tutacağı için ve bu tarz soğuk beldelerin yerel halkı da dekoltesiz giyinmeye alışık olduğu için hem absürtlük yaratmamak adına hem de kendi sağlığınız için bu tarz tatil beldelerinde teninize nefes aldıracak fakat aynı zamanda sizleri soğuktan da koruyacak kıyafetleri tercih etmeniz oldukça sağlıklı olacaktır. Bunun için dokuma pantolonlarla beraber üzerine tercih edeceğiniz ince kazaklar oldukça uygun olacaktır.
Etiketler: Blog
Temmuz 22, 2022
Listeye dön