SON DÖNEMLERİN YÜKSELEN TRENDİ: OVERSIZE SWEATSHIRTLER!

SON DÖNEMLERİN YÜKSELEN TRENDİ: OVERSIZE SWEATSHIRTLER!

OVERSIZE KIYAFET NEDİR? 

Oversize kıyafetler esasen büyük beden olarak adlandırdığımız kıyafetlerdir. Ancak oversize kıyafetlerin çıkış noktası beden olarak büyük beden bulamayanlar için değil aşırı bol kıyafet giymekten hoşlanan kişiler için alternatif sunmaktır. Bu bol kıyafet hevesi zamanla insanlar denedikçe daha da sevilmeye başlandı ve böylelikle trendlerden asla düşmeyen oversize modası da günümüzde yerleşmiş oldu.  

Oversize kıyafetlerin tamamı aslında oldukça fazla seviliyor olmasına rağmen bazı oversize kıyafetler diğerlerinden daha fazla tercih edilir. Bunların en başında da oversize tanımını hayatımıza katan oversize sweatshirtler gelir.

 

OVERSİZE SWEATSHIRTLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çoğu kişi oversize sweatshirtler ile sweatshirtler arasındaki farkı bilmediğinden dolayı ikisini aynı şey zannediyor olabilir. Oysaki oversize sweatshirtler tamamen farklı bir kalıpla ortaya konulan kıyafetlerdir. Bu yüzden de bu kıyafetlerle ilgili bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. 

  • Oversize kıyafetlerden aynı kombin içerisinde tek bir parça tercih edilmelidir. Yani oversize bir sweatshirt tercih ettiğiniz zaman altına dar bir kıyafet tercih etmek durumunda olursunuz. 

  • Oversize sweatshirtler zaten kaba bir görüntüye sahip olduğu için büyük bir çantayı bu kıyafetlerle kullanamazsınız bu yüzden oversize sweatshirt alıyorsanız küçük bir bel çantası almayı da unutmamalısınız. 

  • Oversize sweatshirtler zaten bol ve büyük bir yapıda oldukları için kumaşının ince olması kullanılabilirliğini arttıracaktır. Aksi takdirde sweatshirtü giydikten birkaç dakika sonra çıkartmak isteyebilirsiniz. 

  • Maskülen giyim tarzına daha yakın olan oversize sweatshirtler ile birlikte feminen bir görüntü yakalamak istiyorsanız mutlaka aksesuar takmanız gerekir. Bu yapılmadığı zaman ya fazla sportif ya da maskülen bir görüntü sizi çevreleyecektir. 

  • Oversize sweatshirtler zaten fazlasıyla bol ve büyük olduğu için mutlaka kensi bedeninizi veya kendi bedeninize en yakın bedeni tercih etmelisiniz. Çünkü daha küçük beden almanız durumunda oversize kavramı ortadan kalkarken daha büyük bir beden tercih etmeniz durumunda da sweatshirtün içerisinde kaybolursunuz. Üstelik de bu durumda kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

 

OVERSİZE SWEATSHIRT KOMBİNLERİ NASIL YAPILMALI? 

Oversize sweatshirtler sadece kış aylarında değil soğuk olan her türlü hava durumunda tercih edilen ve dolaplardan soğuk havalar denilince ilk çıkartılmak istenilen kıyafetlerdir. Ancak bazen bu kıyafetlerin nasıl kombinlenilmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyoruz. 

  • Öncelikle oversize sweatshirtler ile kombinlemek için en uygun olan alt giyim kategorilerinin pantolon ve taytlar olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar bütün alt giyim kategorilerini dilediğimiz gibi oversize sweatshirtler ile kombinleyebiliyor olsak da bu sweatshirtler için en uygun olanı her zaman skinny kıyafetlerdir. 

  • Eğer yaratıcı bir oversize sweatshirt kombini arıyor iseniz o zaman da sweatshirtlerinizin yaka ve bilek kısımlarında görünecek şekilde gömlekler tercih ederek hem tarzınızı hem de soğuklardan korunmanızı güçlendirebilirsiniz. 

  • Oversize sweatshirtlerinizin üzerine oversize kazak ve hırkalar giyerek farklı bir tarz yaratabilir ve oldukça şık görünebilirsiniz. Üstelik fazlasıyla spor görünen sweatshirtlerinizi biraz daha klasikleştirmek de bu yolla mümkün. 

  • Çoğu kadın feminen bir görüntü yaratmak için oversize sweatshirtleri elbise olarak da kullanabiliyorlar. Eğer siz de bu yolu tercih edecek olursanız sweatshirtünüzün altına elbise gömlekler giyerek kombininizi daha kalabalık ve eksiksiz gösterebilirsiniz. 

 

 

Etiketler: Blog
Aralık 17, 2021
Listeye dön