MODA DÜNYASININ YENİ ŞIKLIĞI: GENİŞ PAÇA TAYTLAR

MODA DÜNYASININ YENİ ŞIKLIĞI: GENİŞ PAÇA TAYTLAR

İlerleyen zamanla beraber şıklığın sadece takım elbise veya abiye ile olmadığını, iyi bir tarza sahip olunduğu zaman her türlü kıyafetle şık olunabileceğini anlayan insanlar artık içerisinde rahat hissetmedikleri kıyafetleri tercih etmemeye başladılar. Bu da tayt, jogger ve eşofman gibi spor tarza yakın kıyafetlerin daha sık tercih edilmeye başlanmasına sebebiyet vermiş oldu.  Ancak elbette ki yine de bu rahat kıyafetler içerisinden bazıları spor tarza daha yakınken bazıları klasik tarza daha yakındır.

Bu denge kendiliğinden oluşmuş bir denge değildir. Her ortama uygun, şıklık konusunda endişeye yer bırakmayan ve aynı zamanda da içerisinde rahat hissedilen bir kıyafet arayışı içerisine düşen kadınların varlığı zamanla modacıları bu alandaki eksikliğin farkına varmaya iterek yeni ürünler tasarlamaya zorlamıştır. İşte bu yeni ürünlerin ihtiyaca en uygun olanı ve kadınlar tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen ürünlerin başında geleni de geniş paça taytlardır.

GENİŞ PAÇA TAYTLARIN AVANTAJLARI

Geniş paça taytların bu kadar fazla tercih edilir hale gelmesinde birçok farklı etmen bulunur. Zaten fazlasıyla avantajı bulunan kıyafetlerde kaçınılmaz olan bu durumun geniş paça taytlarda böylesine dikkat çekecek dereceye gelmesinin başlıca sebepleri ise şunlardır:

  • Spor bir görünüme sahip olmak istediğiniz günlerde kombininizin diğer parçalarını spor tarza sahip kıyafetlerden seçerek bu isteğinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

  • Geniş paça taytlar kumaş pantolon görünümüne sahip oldukları için iş ortamına veya resmi ortamlara kolaylıkla uyum sağlarken, lastikli ve esnek yapısı sayesinde gün boyunca konfor alanınızı korumanıza da yardımcı olur.

  • Spor görünmek istemediğiniz fakat klasik kıyafetlerin ağır görüntüsünden de uzak durmayı tercih ettiğiniz günlerde geniş paça taytlar sizler için büyük bir kurtarıcıdır.

  • Geniş paça taytlar hangi koşulda olursanız olun her zaman herhangi bir alt giyim kategorisi kıyafetinden daha rahat bir yapıya sahip olduğundan gün boyunca evinizde hissetmenizi sağlar.

  • Boyunuzun daha uzun gözükmesini istediğiniz günlerde geniş paça taytlar, uzun ve bol paçalarının ayakkabınızı kapatacak olmasını kullanarak topuklu ayakkabılarınız ile bunu yapmanıza büyük bir olanak sağlar ve bu durum dışardan kötü gözükmenin tam aksine oldukça şık bir görüntüye imza atmanıza sebebiyet verir.

  • Kombininize uygun bir spor ayakkabı bulamadığınız zaman bu taytlar geniş paçaları sayesinde, uygunsuz ayakkabıyı gizleyecek olması sebebiyle herhangi bir ayakkabıyı rahatlıkla giyerek kötü görüntüyü kamufle etmenize yardımcı olur.

  • Uzun süreli kullanımlarda kıyafetler bizlere ilk günkü heyecanı vermez ve bu yüzden de artık bu kıyafetleri giymek istemeyiz. Fakat geniş paça taytlar alınmasının üzerinden zaman geçtikten sonra daha farklı modellere kolaylıkla dönüştürülebilen kıyafetlerdir. Örneğin geniş paçalarının iki kenarından yırtmaç açtırarak bambaşka bir kıyafet elde edebilirsiniz.

GENİŞ PAÇA TAYT MODELLERİ

Geniş paça taytların birden fazla modeli vardır. Bu kimi zaman taytın kumaşından kimi zaman da kesiminden kaynaklanan bir farklılıkla ortaya çıkar. Ancak sebep ne olursa olsun tüm modellerin kendine özgü bir duruşu ve güzelliği vardır.

Elastan Kumaşlı Geniş Paça Tayt Pantolonlar

Elastan kumaş, aslında hepimizin fazlasıyla bildiği fakat ismini pek sık duymadığımız bir kumaştır. Halk arasında tayt kumaşı olarak da geçen bu kumaş hafif parlak bir yapıda ve fazlasıyla esnektir. Yumuşak bir yapıda olmasına rağmen triko kumaşlar gibi dökümlü olmaması sebebiyle, elastan kumaştan yapılan kıyafetlerin kalıbı çok daha belirgin ve tok durur.

Elastan kumaşlı geniş paça taytlar spor tarza daha yakın hissetmekle beraber klasik tarzdan da hoşlanan ve bu iki tarzın harmanlanmasıyla ortaya çıkartılmış kıyafet ve kombinleri tercih eden kadınlar için ideal bir tayt modelidir. Oldukça şık durmasının yanı sıra fazlasıyla da kullanışlı bir tayt modelidir.

Viskoz Kumaşlı Geniş Paça Tayt Pantolonlar

Viskoz kumaş, rahat ve zarif bir kumaştır. Esneme payı yüksek olan viskoz kumaş dökümlü bir yapıya sahip olduğu için viskoz kumaştan üretilmiş olan kıyafetler vücut hatlarının şeklini alarak bedeni sarıp sarmalar. Baskıya elverişli olan bu kumaştan yapılmış olan pantolonları, aslında tayt denilemeyecek bir yapıya sahip olmasına rağmen taytı anımsatan rahatlığı sebebiyle tayt olarak adlandırma durumu da bu özelliklerin toplamından kaynaklanır.

 

Viskoz kumaşlı geniş paça taytların klasik görünümlü şık duruşu kadınları cezbeden öncelikli özelliği olsa da rahatlığı ile de yine kadınlar için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Triko pantolonlardan hoşlanan kadınlardansanız eğer siz de mutlaka dolabınıza bir adet viskoz kumaşlı pantolon eklemeyi unutmayın.

Etiketler: Blog
Mart 10, 2022
Listeye dön