ETEKLİ TAKIMLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

ETEKLİ TAKIMLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Etekler kadınların moda sektöründe giymekten en çok keyif aldıkları kıyafetlerden birisidir. Tarihsel sürecine bakıldığında her ne kadar başlangıçta kadınlara özel olarak üretilmiş bir kategori olmasa da daha sonralarda değişen dünya görüşleri ile beraber erkekler yavaş yavaş etek giymekten uzaklaşmış ve daha maskülen bir tarz olan pantolonları tercih etmeye başlamışlardır. Ve böylelikle günümüz moda düzeninin ilk taslakları da oluşturulmaya başlanırken eteklerin de feminen bir görüntü sunduğu herkesçe kabul edilir bir hale gelmiştir. Ancak elbette unutmadan da belirtmemiz gerekir ki hala dünya üzerinde birçok ülkede etekler erkekler tarafından daha sık ve bazı bölgelerde de kadın-erkek karışık bir şekilde tercih edilen etekler oldukça karışık bir tarihi sürece sahiptir.

Zamanın ilerlemesi ve modanın kendi içerisinde tıkandığı noktalarda geçmişe atıflarda bulunarak vintage kıyafet akımlarını modernize etmesi ile beraber takım halinde satılan etekler şimdi yeniden trendler arasında yer almaya başladı. Oldukça farklı takımların ve tasarımların etekler ile birleştirilmesi sebebiyle çoğu zaman takım halinde tercih edilen eteklerde kafa karışıklığı yaşanabilmekte ve kendi tarzımızdan uzaklaşarak belki de yalnızca bir hevesle aldığımız bu kıyafetler şimdilerde dolaplarımızda eskimeye bırakılabilmektedir. Bu ve bunun gibi durumların önüne geçmek istediğinizi biliyoruz. Ve bunun için de işinizi kolaylaştıracak bir yol aslında bulunmakta.

ETEKLİ TAKIMLARDA KENDİ TARZINIZI NASIL BULABİLİRSİNİZ?

Alışveriş yapmak için gezindiğiniz alışveriş merkezlerinde veya birçok farklı sitede tamamen farklı tasarımlara sahip etekli takımlar görebilmeniz artık olağan bir durum haline geldi. Bu da doğal olarak alışveriş yaparken kafanızın karışmasına ve kendi tarzınızdan uzaklaşmanıza sebebiyet verebilmektedir. Peki kendi tarzınızdan uzaklaşmadan uzun bir süre keyifle giyebileceğiniz etekli takımların ayrımını nasıl yapabilirsiniz? Aslında bunun en pratik yolu bu takımların alt ve üst kıyafetlerini ayrı ayrı ele almaktan geçiyor.

Takım halinde beğendiğiniz kombinlenmiş kıyafetler bir arada iken gözünüze fazlasıyla hitap ederken birkaç giyimden sonra bu kıyafetlerin biraradalığının size sıkıcı gelmemesi için kombini ikiye ayırarak kendi dolabınızda bulunan farklı parçalarla kombinlenmiş halini gözünüzde canlandırmayı deneyin. Eğer bu haliyle takım içerisinde bulunan her parça size hala çok şık geliyorsa kendi tarzınızı bulduğunuzu söylemek kesinlikle mümkündür.

ETEKLİ TAKIMLARIN İŞLEVSELLİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

Her kıyafette olduğu gibi etekli takımlarda da giyilebilirlik oldukça önemli bir detaydır. Hatta tüm alışverişlerinizde en çok dikkat etmeniz gereken detay aslında budur. Aksi takdirde giyemeyeceğiniz veya giymeye uygun olmayan kıyafetlerinize verdiğiniz bütün paranızı çöpe attığınızı söylememiz yanlış olmayacaktır.

Moda sektörünün artık bir yarış haline dönüşmesi ile beraber markalar da tercih edilebilmek adına daha fazla tasarım ortaya çıkartmaya başladı. Ancak maalesef bir kıyafetin tasarımı ne kadar iyi olsa da kıyafeti giyilebilir kılan hatta bütün işlevselliğini belirleyen esas etken kıyafetin tasarımı değil kumaşıdır. Bu sebeple yanlış bir kumaş tercihi ile harika bir tasarım boşa harcanabiliyor.

  • Etekli bir takım alışverişinde öncelikle belirlemeniz gereken şey yazlık mı yoksa kışlık bir kıyafet mi aradığınız olmalı. Bunun belirlenmesi kumaş tercihinizi doğru yapabilmeniz adına büyük bir önem taşımaktadır.
  • Geçiş mevsimleri için tercih edeceğiniz bir etekli takım arayışı içerisindeyseniz naçizane tavsiyemiz her zaman kendi tarzınıza uygun ceketler ile kolaylıkla kombinlenebilecek bir takım tercih etmeniz olacaktır.
  • Kendinden ceketli takımlar her ne kadar pratik ve kurtarıcı gibi görünüyor olsalar da aslında tarzınızı yansıtmanızın önünde büyük bir engel teşkil ederler. Çünkü farklı parçaları bir araya getirerek ortaya çıkarttığınız görüntüler esasında sizi en çok yansıtan görüntülerdir.
  • Etekli takımlar içerisinde yazlık bir tercih yapıyorsanız eğer kumaşının ince ve yazlık bir kumaş olması ile beraber hava geçirgenliğinin de yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde bu kıyafetlerin de işlevselliği düşecek ve yine kullanılabilirliği azalacaktır.

BU YAZ SEZONUNDA EN DİKKAT ÇEKECEK OLAN ETEKLİ TAKIMLAR

Son dönemlerin en çok dikkat çeken parçalarından olan croplar ile kombinlenmiş olan etekli takımlar hiç şüphesiz bu yaz sezonunun en çok tercih edilen ve en dikkat çeken parçaları olacaktır.

Sırt Dekolteli Crop – Mini Etek Kombini

Croplar son 5 yıldır büyük bir çıkış yakalayarak kadın kıyafetleri arasında en çok tercih edilen kategori olmayı başardılar. Ancak bu parçalar da kendi içlerinde dallanan ve tercih edilebilirliği modellerine göre değişen parçalardır.

Sırt dekolteli ve yaratıcı tasarımlar ile ortaya çıkartılmış croplar ile kombinleyeceğiniz mini etekler sizleri fazlasıyla şık ve dikkat çekici gösterecektir.

Beli Lastikli Crop – Yırtmaçlı Etek Kombini

Yırtmaçlı etekler de tıpkı croplar gibi son 5 yıl içerisinde büyük bir çıkış yakalamış olan bir diğer kadın giyim ürünüdür. Hatta bu parçalar öylesine çok beğenildi ki neredeyse diğer etek modellerinin adını kategoriler arasından sildiler.

Beli lastikli ve üzerinize tam oturan croplar ile beraber kombinleyeceğiniz yırtmaçlı etekleriniz dolabınızdaki favori parçalarınız olacak ve üzerinizden çıkartmak istemeyeceksiniz
Etiketler: Blog
Mayıs 23, 2022
Listeye dön