DÜĞMELİ ELBİSELER İLE HEM SPORTİF HEM KLASİK

DÜĞMELİ ELBİSELER İLE HEM SPORTİF HEM KLASİK

Elbiseler kadınların giydikleri zaman içerisinde kendilerini en feminen hissettikleri kıyafetlerdir. Bununla beraber hem günlük hayatlarında, hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında da sıklıkla kullandıkları kıyafetlerin başında gelen elbiselerin binlerce farklı modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Bunun en temel sebebi, her kadının tarzının birbirinden tamamen farklı olmasıdır. Durum bu şekilde olduğu için de moda tasarımcıları her kadına hitap edebilecek türden kıyafeti üretinceye kadar bu çeşitlilik azalmayacaktır. Ancak bu hitabın hiçbir zaman tam anlamıyla yeterlilik seviyesine ulaşmayacağı göze alındığı zaman ne üretimin ne de tasarımın sonlanması basit bir şakadan başka bir kalıba girmeyecektir.

Bu kalabalık elbise çeşitliliği içerisinden bazı modeller diğer modellere oranla çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu yoğun tercihin sebebi kimilerinin aklında ‘daha güzel elbise’ algısını oluştursa da aslında durum bununla alakalı değildir. Tercih edilme sebebi yüksek olan elbise modellerinin bu kadar sık tercih edilmelerinin sebebi kullanım açısından avantaj sağlamalarından kaynaklanmaktadır. Kullanım avantajından kasıt ise rahatlık ve şıklığın bir arada sunulmasından başka bir şey değildir. İşte bu şıklık ve rahatlığı bir arada sunan en bilindik elbise modellerinden biri: Düğmeli elbiseler!

DÜĞMELİ ELBİSELER İLE RAHATLIĞIN KEYFİNİ SÜRÜN

Düğmeli elbiseler üretilen ilk elbise modellerinden birisidir. Eski dönemlerde birçok iş ile meşgul olan ve rahat kıyafetlere ihtiyaç duyan kadınların kullanmasıyla moda sektörüne giriş yapmış olan bu tarihi dokulu kıyafetler, modern dünyanın gelişmesi ile beraber farklı formlara bürünerek karşımıza çıkmaya devam etmişlerdir.

Düğmeli elbiselerin genel özelliği rahatlık olsa da elbette ki diğer elbiseler ile aralarındaki tek kıstas da bundan ibaret değildir. Son dönemlerde sık görmeye başladığımız düğmeli elbise modelleri genel anlamda sportif tarza oldukça yakın duran elbiselerdir. İşte bu sportiflik bu elbiselerin rahatlık özelliğinden herhangi bir kayıp vermemek adına ve konforunu korumak isteyen tasarımcıların bulduğu çözümüdür. Bu durum düğmeli elbiselerin yalnızca belli bir kesime hitap etmesini sağlarken bir kısım klasik kıyafet seven kadınların da maalesef bu elbiselerden uzaklaşmasına sebep olacaktı. İşte bu durumun ortadan kalkması için tasarımcıların düğmeli elbiselere kazandırdığı bir diğer form da klasik görünüştür.

Detaylardan arındırılmış görüntüsü ile klasik bir tarza bürünmüş olan ve düğme detayları ile de sportif bir görünüm kazanmış olan düğmeli elbiseler iki durumunda getirdiği kazançları tek bir kıyafette toplar. İşte bu çifte avantajı ile kadınların hem gönlünü hem de dolaplarını fetheden düğmeli elbiselerin sizin de ihtiyacınız olan o kıyafet olabileceğini unutmayın :)

SEZONUN TREND DÜĞMELİ ELBİSELERİ

Elbette ki yukarıda da anlattığımız üzere genel anlamda ortak özelliklere sahip olan düğmeli elbiseler aynı zamanda pek çok da farklı forma sahiptir. İşte bunlar içerisinden son zamanlarda en çok tercih edilen düğmeli elbise modelleri.

Kloş Düğmeli Elbiseler

Kloş elbiseler kadınların oldukça sevdiği ve sıklıkla tercih ettiği elbiselerdir. Bu model elbiseler ile bir de rahatlığın ve konforun birleşmesi ise eskiden kadınlar için hayal olarak gözükse de artık tamamen mümkün.

Kloş düğmeli elbiseler son zamanlarda en çok tercih edilen düğmeli elbise modelleri oldu. Günlük hayatta büyük bir rahatlık sağlaması sebebiyle artık evlerin içerisinde de kendisine yer bulan kloş düğmeli elbiseleri sizler de mutlaka denemelisiniz.

Yakalı Düğmeli Elbiseler

Aslında her kıyafete yakışmayan ve genele bakıldığı zaman çokça da tercih edilmeyen yaka modeli bazı elbise modelleri için vazgeçilmezdir. Öyle ki yakasız halini hayal bile edemediğimiz, gözümüzde canlandırması imkansız olan bu elbise modellerinden birisi de triko model yakalı düğmeli elbiselerdir.

Yakalı düğmeli elbiseler joker elbiselerden birisidir. Üzerine giyeceğiniz sweat ve hırkalar ile dilenirse tamamen farklı biçimlere de sokulabilen bu elbiseler, hem kış hem de yaz aylarının büyük kurtarıcı parçalardan birisidir.

Beli Lastikli Düğmeli Elbiseler

Beli lastikli elbiseler, kadınların vücut hatlarında en dikkat çeken bölgelerden birisi olan bel oyuntusunu ustalıkla ortaya çıkartan elbiselerden birisidir.

Sıklıkla tercih edilmesinin yanında bazen kendi bel ipi ile bazen de ekstradan kemer ile kullanılabilir. Beli lastikli düğmeli elbiseler ile ilgili olarak verilebilecek en büyük tüyo da burada gizlidir. Kendi bel ipi haricinde bir kemer ile kombinlenildiği zaman ayakkabı rengini de kombin içerisinde bulunan bu kemer ile bağdaştırmanız sizleri şıklıkta en üst noktalara taşıyacaktır.

Askılı Düğmeli Elbiseler

Her kıyafette olduğu gibi elbette düğmeli elbiselerde de askılı, kısa kollu ve uzun kollu çeşitleri bulunmaktadır. Ve özellikle havaların ısınmaya başladığı yaz ayları ile kendimizi fazlasıyla enerjik hissetmeye başladığımız bahar aylarında askılı düğmeli elbiseler en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.
Etiketler: Blog
Mart 16, 2022
Listeye dön