AURIC’İN BİRBİRİNDEN ŞIK VE RAHAT ŞORTLARI İLE TANIŞIN

AURIC’İN BİRBİRİNDEN ŞIK VE RAHAT ŞORTLARI İLE TANIŞIN

Yaz ve sıcak kelimelerinin kadınlarda uyandırdığı ilk çağrışım şortlardır. Çünkü havaların ısınmaya başlamasıyla beraber gerek doğanın değişimi gerek yapılabilecek etkinliklere uygun ortam koşullarının çıkmasıyla herkesin içerisinde gezme, hiç olmazsa hava alma isteği uyanmaya başlar. İşte bu noktada kadınları en çok zorlayacak şey ise kıyafet seçimleri olacaktır. Hem sıcak havalarda bunaltmayacak hem de şıklığından ödün vermeyecek kıyafet arayışlarına başlayan kadınların bu noktada en çok tercih ettiği seçim ise şortlar olacaktır.

DOĞRU ŞORT SEÇME KILAVUZU

Şortlar artık her mağazada bulunabiliyor ve satışı da en çok yapılan giyim ürünlerinin başında geliyor. Fakat elinize geçen her şortu veya modelini beğendiğiniz her şortu almamanızda fayda olduğunu söylememiz gerekiyor. Çünkü her ne kadar alışverişte en çok dikkat edilen şey ürünün modeli olsa da yapısından, kumaşından veya boyundan kaynaklı vücudumuza verdiği hasarları fark etmeyebiliyor veya önemsemeyebiliyoruz. Ancak aslında alışverişlerde en çok dikkat etmemiz gereken şey vücudumuz için tehlike oluşturmayacak ürünleri tercih etmek olmalı. Şortlar bu hassas konuda daha da büyük bir dikkat ve tercih gerektiriyor. Bunun sebeplerini ise aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

Şort Boyu

Çok kısa şortlar iç bacakları kalın olan ve bacaklarında sürtünme riski bulunduran kadınlar için büyük bir tehdit yaratır çünkü tahriş veya yanmalara sebep olabilir. Bu da iyileşme süreci uzun zaman alan rahatsızlıklara yol açarak günlük yaşantınızda birtakım aksaklıklara sebebiyet verebilir. Bu yüzden bedeninizi iyi tanımalı, sizi rahatsız etmeyecek şort boyunu bilmeli ve buna göre alışveriş yapmalısınız.

Şort Kumaşı

Bazı kadınlar, birtakım kumaş türlerine karşı alerjik reaksiyon geliştiren hassas bir vücut tipine sahip olabiliyor. Bünyesi bu şekilde hassas olan kadınlar özellikle vücudun hassas bir bölgesini örten şortları alırken çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bunun için şort alırken içerik kısmında bulunan kumaşlara bakmaları ve kendilerini rahatsız eden bu kumaşları almamaları önem göstermektedir. Bu hassaslığın yanı sıra kumaşın şort alımında bu kadar önemli olma sebeplerinden bir diğeri ise giyildiği mevsimden kaynaklanır.

Her ne kadar kış aylarında da giyilen bir kıyafet olsa da şortlar en fazla yaz mevsiminde giyiliyor. İşte bu yüzden şort alımında dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise hangi mevsimde giyeceğinize karar verdikten sonra o mevsimin hava şartlarını göz önünde bulundurup sizi üşütmeyecek veya terletmeyecek bir şort almanız olacaktır.

Şort Modeli

Moda sektöründe arz-talep ilişkisi en yoğun olan ürünlerin başında gelen şortlar için üretici firmalar bu sebepten kaynaklı her gün yeni bir model üretimine gitmektedir. Bu yüzden de hali hazırdaki piyasada bile binlerce şort modeli bulunmaktadır. Fakat bazı şort modelleri tasarımı dolayısıyla her fizik tipi için uygun olmayabiliyor ve bu da kullanıcı memnuniyetsizliğine sebep olabiliyor. İşte bu tarz bir memnuniyetsizlik yaşamamanız için ilk olarak bedeninizi iyi tanımalı fizik tipinizi öğrenmeli sonrasında da kendi tipinize uygun olmayan bir model almamalısınız.

Örneğin elma tip fiziğe sahip olan kadınlar yüksek bel şortların bel kısmını daha rahat doldurabildikleri için sıkıntı yaşamazken armut veya kum saati tip fiziğe sahip olan kadınlar yüksek bel şortları giydiği zaman bel kısmında geniş gelmesinden kaynaklı potluk problemiyle karşılaşabilirler.

JOKER ŞORTLAR VE KULLANIM ALANLARI

Her kadının özellikle moda konusunda farklılaşan zevkleri bulunur. Bu sebepten herkesin dolabında gördüğünüz her parça size uygun olmayabilir. Ancak bazı kıyafetler o kadar klasikleşmiş ve herkes tarafından kabul gören parçalar haline gelmişlerdir ki alışverişe çıkıldığında bir türlü bulunamaz ve çoktan satın alınmış olurlar. İşte bu parçalardan bir tanesi de yumuşak dokulu sportif şortlardır. Kendi içinde de birçok farklı noktada dallanan bu şortları dilerseniz gelin beraber inceleyelim:

Yumuşak Dokulu Klasik Şortlar

Yumuşak dokulu klasik şortlar yazın en sık gördüğümüz şortlardır. Yumuşak bir dokuya sahip olmaları ve son yıllarda Amerikan stilin yeniden sık tercih edilmeye başlanması sebebiyle kot şortlardan daha sık tercih edilir bir hale gelmişlerdir.

Bu şortlar yaz aylarında giyilebileceği gibi kış aylarında kilotlu çoraplar ve postallar ile de kullanılabilirler. Elbette ki bu joker özellik bir yandan evde de giyilebilmelerini yani neredeyse her ortama uyum sağlayabilmelerini sağlar.

Yumuşak Dokulu Fitilli Şortlar

Yumuşak dokulu fitilli şortlar yazın sık gördüğümüz şortlardandır. Yumuşak bir dokuya sahip olmaları ve son yıllarda Amerikan stilin yeniden sık tercih edilmeye başlanması sebebiyle kot şortlardan daha sık tercih edilir bir hale gelmişlerdir.

Bu şortların triko pantolonlara benzer görünüm ve yapıda olmaları tercih edilmelerindeki en büyük etkenlerden de biridir.

Yumuşak Dokulu Beli Lastikli Şortlar

Yumuşak dokulu beli lastikli şortlar yazın sık gördüğümüz şortlardandır. Yumuşak bir dokuya sahip olmaları ve rahat giyilebilir yapısına en olarak bele tam oturan kalıbı ile kadınların rüyalarındaki şort haline gelmişlerdir.

Yumuşak Dokulu Biker Şortlar

Yumuşak dokulu biker şortlar özellikle son 5 yıldır yazın en sık gördüğümüz şortlardandır. Yumuşak bir dokuya sahip olmaları ve spor yaparken büyük bir kolaylık sağlamaları sebebiyle aktif hayatta en çok tercih edilen şortlar haline gelmişlerdir.

Etiketler: Blog
Nisan 20, 2022
Listeye dön