2022 YILININ EN SEVİLEN TRENDİ RENK BLOKLU KIYAFETLER İLE YAPILABİLECEK KOMBİN FİKİRLERİ

2022 YILININ EN SEVİLEN TRENDİ RENK BLOKLU KIYAFETLER İLE YAPILABİLECEK KOMBİN FİKİRLERİ

Son dönemlerde geçmiş yıllarda alıştığımızın aksine çok farklı trendler ortaya çıkmaya başladı. Bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden birisi renk bloklu kıyafetler. Neredeyse her vitrinde yer alan renk bloklu kıyafetler oldukça farklı ve hoş bir görünüme sahip. Peki alışık olmadığımız bu yeni trendi hayatımıza nasıl uyarlayıp adapte edebiliriz?

RENK BLOKLU KIYAFETLER İLE TARZ YARAT

Renk bloklu kıyafetler oldukça şık bir görünüme sahip olmasına ve neredeyse herkesin gardırobunda en az bir parça bu kıyafetlerden bulunmasına rağmen sokakta pek de sık renk bloklu kıyafetlere rastladığımız söylenemez. Bunun en temel sebebi alışkın olunmayan bu parçaların nasıl kombinlenebileceğini bilmemekten kaynaklanıyor.

Her tarzın kendine has doğru görünüm biçimi renk bloklu kıyafetler için de büyük bir ayırıcı noktadır. Bu yüzden bu parçaların da kombinleri yapılırken başlıca dikkat etmeniz gereken şeyleri bilirseniz, dilediğiniz görünüme kolaylıkla kavuşabilir ve kendinize has tarzınız ile çok sevdiğiniz renk bloklu kıyafetlerinizi dışarıda rahatlıkla giyebilirsiniz.

RENK BLOKLU KIYAFETLER İÇİN DOĞRU KOMBİN REHBERİ

Doğru kombin yapmak esasında temel dikkat edilmesi gereken şeyleri baz alarak kendi tarzınıza bu kuralları yedirebilmenizden ibarettir. Biz de sizler için kendi tarzınızın dışına çıkmadan kombin yapabilmeniz adına renk bloklu kıyafetlerin kullanımında dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.

  • Renk bloklu kıyafetler için öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, hareketli olan bu kıyafetler ile birleştireceğiniz parçaların artık mümkün olduğunca sade ve tek renk olması gerektiğidir. Aksi takdirde tamamen trend olan iki şık parçayı birleştirseniz bile ortaya göz yoran ve abartıya kaçmış kötü görüntüler çıkacaktır.

  • Genellikle iki veya üç renk içeren renk bloklu kıyafetlerde kombininize eşlik edecek olan diğer bütüncül parçanın bu renkler içerisinden en az yoğun olanın tonunda olması kombininizi çok daha tarz ve minimalist göstererek sizleri şıklık seviyesinde en üst mertebelere ulaştıracaktır.

  • Ayakkabı seçimlerinde spor tarzdaki ayakkabılara yönelmeniz spor bir parça olan renk bloklu kıyafetlerde bütünü tamamlamanızdaki en büyük etkenlerden birisidir. Yine bu ayakkabı seçimlerinde de mümkün olduğunca tek renk bir ayakkabı seçmeniz bu kombinler için en doğru tercih olacaktır.

  • Renk bloklu kıyafet kombinlerinize eklemek istediğiniz takılar için özellikle vintage kalın zincirli kolyeler ve yine vintage kalın fakat küçük halka küpeler tercih edebilirsiniz. Aksesuar seçimlerinizde kolye ucu veya taşlı bir aksesuarın bulunmaması bu kombinler için büyük bir önem taşımaktadır. Aksi durumlarda birbirinden bağımsız aksesuarlar ve kıyafetler ile tarz çizgisinin epey uzağında kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

  • Bu kıyafetler için kullanmak istediğiniz saç modeli konusunda aslında büyük bir sınırlama bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnızca sportif bir görünüme sahip bir saç stili tercih etmeniz yeterli olacaktır. Hatta çoğu zaman saçlarınızın doğal halini kullanarak onları açık bırakmanız bile renk bloklu kıyafet kombinlerinde oldukça tarz görünebilmektedir.

  • Kadınların kıyafet kombinleri tamamen hazır olsa bile fazlasıyla zorlandıkları bir diğer konu da makyaj konusudur. Bu hususta en dikkat edilmesi gereken nokta; kişinin kendi makyaj stilini her zaman koruması gerektiğidir. Kendinize yakıştırdığınız makyaj stilinin temelini sarsmanıza gerek yok. Yalnızca genel şekli aynı kalacak şekilde makyajınızı hafifleterek bu kombine uyum sağlayabilirsiniz.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN RENK BLOKLU KIYAFET MODELLERİ

Renk bloklu kıyafetler denildiği zaman çoğunuzun aklında belli bir sweatshirt geliyor olabilir. Ancak aslında renk bloklu kıyafetlerin birçok farklı görünüm şekli vardır. Renk bloklarının kıyafetin hangi bölgesinde bulunduğuna göre kategorize edilen bu kıyafetler içerisinden bazıları ise diğerlerinden çok daha sık tercih ediliyor.

Göğüs Hizasından Geçen Geniş Renk Blokları

Özellikle boy friend akımına çok yakışması sebebiyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu model vintage görünümüyle bu tarza fazlasıyla yakışmaktadır. Geniş bacaklı, bol model kot pantolonlar ve tek renk beyaz spor ayakkabılar ile kombinlendiği zaman renk bloklu kıyafetlere en çok yakışan görünüme kavuşmak oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Kol Bölgesinde Bulunan Geniş Renk Blokları

Modern tarzdan hoşlanan kadınların neredeyse en sevdiği parçalardan birisi haline gelmiş olan bu model hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de gece hayatında kullanılabilmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bizce de modern hayata en çok yakışan kıyafetlerden birisi olan bu kıyafet her kadının gardırobunda muhakkak bulunması gereken parçalardan birisidir.

Etiketler: Blog
Mayıs 01, 2022
Listeye dön